Papyon’un Yükselişi

Erkek giyiminin son yıllarda kullanımı artan aksesuarları arasında yer alan papyonlar oldukça estetik bir görüntüye sahiptirler.

Özel Gün ve Davetlerin Vazgeçilmezi Papyonlar

Kadınlar ne kadar giyim ve aksesuarlarına dikkat ediyorlar ise erkeklerde son yıllarda aynı şekilde giyim ve kullandıkları aksesuarlara dikkat etmektedirler. Ancak erkek aksesuarı oldukça kısıtlı imkanlara sahip olması nedeniyle bu kısıtlı aksesuarlar ile en mükemmel görüntü elde edilmeye çalışılmaktadır.

Papyon erkek giyiminin önemli parçalarından biri olarak dikkat çekmektedir. Yaygın olarak kullanımı on sekizinci yüzyıl sonu ve on dokuzuncu yüzyılın başlangıcı şeklinde olmasına rağmen ilk dönemlerinde elit ve burjuva kesime hitap ettiği düşünülmekte idi.

Ancak son yıllarda yaygın olarak özel gün ve gecelerde erkekler tarafından kravat yerine yoğun bir şekilde tercih papyon kullanımın tercih edildiği görülmektedir. Kokteyl, davet, balo, düğün, ödül törenlerinin düzenlendiği geceler olmak üzere birçok özel gün ve organizasyonda erkeklerin papyon taktığı görülmektedir.

Kravatın Yerini Alan Papyonlar

Papyon kullanımı erkeklere çok özel ayrı bir hava katmaktadır. Kravat son yıllarda daha sıradan bir hal almış olmasına rağmen papyonlar daha popüler ve tercih edilir hale gelmiş bulunmaktadır. Duruşu itibariyle daha estetik olması, görselliğinin kravata nazaran daha ön planda olması nedenleriyle yoğun talep görmeye başlamıştır.

Papyonlarda Çeşitlilik
Son yıllarda yoğun rağbet gören papyonların çok çeşitli renkleri, şekilleri, desenleri ve modelleri bulunmaktadır.

Papyonların ince kanat, kulüp, büyük kelebek, kelebek ve elmas şekillerinde bağlama yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntemler papyonların kumaşlarının yapısına, birlikte kullanılacağı kıyafetin modeline ve katılım sağlanacak organizasyonun yapısına göre değişiklik göstermektedir.

Genellikle kullanılan kumaşlar ipek ya da saten olarak dikkat çekse de değişen yüzyıl ve kıyafet tercihlerine göre papyonların kumaşlarında da oldukça yoğun çeşitlilik olduğu göze çarpmaktadır. Pazen, yün, kot, tüvit, pamuklu gibi kumaşlardan da üretilmektedir. Aynı zamanda tek renk papyonların kullanımının dışında çizgili, örgülü, desenli, puantiyeli modelleri de bulunmaktadır.

Erkekler tarafından son yıllarda yoğun bir ilgili çeken ve kullanımı oldukça artan papyonlar erkek giyiminin önemli parçalarından biridir. Son yıllarda Hollywood ünlü aktörlerinin yoğun kullanımı da erkekler arasında popüler olmasını sağlamış bulunmaktadır.