Papyon Kullanımı

Kravatın bir çeşidi olarak bilinen papyonlar, entelektüel bir görünüm yaratmak isteyen birçok kişiye öncü bir fikir olarak sunulmaktadır. Fransızca kelime anlamı kullanılan papyon, Fransızca da papillon yani kelebek anlamını taşır. Genellikle lastik yardımıyla takılanlar kullanılsa da kravat gibi kendinizin bağlayabileceği modellerde bulunmaktadır.

 

Kelebek bağlanmış olan papyonlar, birçok meslekte kullanılma zorunluluğu olan aksesuarlardır, örnek vermek gerekirse renkli olarak kullanılan papyon, palyaçoların taktığı aksesuar olmak la beraber, damatlıkların vazgeçilmez bir parçası olabilmektedir. 1763 yılında bir kraliyet ailesinden olan, Corrock papyonu ilk takanlardan bir tanesi olduğu için gösterişli bir aksesuar olduğunu söylememiz yanlış olmaz.

 

Ata yaka gömleklerle kullanılan papyonlar, dediğimiz gibi birçok meslekler de kullanılmaktadır. Komi ve garsonların da farklı renk ve desenler de kullandığı aksesuar, frak takımlar ile bütünleşmiş bir haldedir. Günümüz de kadınların da kullandığı bir aksesuar olan papyon, bayan kullanıcılar için taşlı modelleri ile göze çarpmaktadır. Modanın öngördüğü farklılık nedeni ile de papyon sıra dışı tasarımlarda da tercih edilmektedir.

 

Kullanımı açısından da erkekler için zor olmayan bu aksesuarın bakım gerektirmeyen, kullanışlı olması sonucunda genel olarak tercih sebebi olabilir. Çocukların da ağırlıklı olarak kullandığı boyun bağı renkli bir tercihten yana olan annelerin çocuklarına şirin bir görüntü kazandırmak için kullandıkları aksesuardır. Birçok renk ve desende vitrinlerde bulunan papyonlar, davetler de fark yaratmak isteyenlere seçenek olarak sunulan, geçmişte ve günümüzde yerini dolduracak özelliklere sahip boyun bağları kravattan sıkılanlar için alternatif olabilmekle beraber, küçük ve büyük ilginç tasarımları ile göz doldurmaktadır.

 

Modanın getirmiş olduğu yeniliklere dayanarak kişiler, spor kazaklarının üzerine bile papyon kullanmaktadırlar. Kazak ve spor gömleklerde tercih edilen aksesuar, genellikle örgü veya desenli olarak kullanılmaktadır. Değişik bir aksesuar olan papyonlar, gerek iş gerek davetler de kullanıma uygunluğu ile göz doldurmakla beraber; erkeklerin, kadınların ve çocukların kullanmaya özen gösterdikleri aksesuarlardır. Gireceğiniz bir ortamda papyon takarak farklılığınızı konuşturabilir, hangi tarz da kullanmak istediğinize karar vermekte zorlanabilirsiniz. Papyon alarak dolaplarınız da bir alternatif oluşturabilirsiniz.

Papyon fiyatları hakkında makalemizi buradan okuyabilirsiniz: http://blog.kravatkolik.com/kravatkolikte-papyon-fiyatlari/