Noktalı Kravat Modası

Peuantiye deyince aklımıza gelen ilk şey elbette ki küçük noktalar oluyor. Çok tarz olarak adlandırdığımız ve erkekler üzerinde harika duran noktalı kravat ile birkaç tüyo aktarımını sizlere sağlayacağız. En eski kravat modellerinden birisi de noktalı olan kravatlardır. Ayrıca geçmişimizden günümüze hala kullanılmakta ve beğeni görmektedir.

 

Bu kravatlarda, noktanın büyüklüğü elbette ki üzerinde olan desenlere göre değişiklik gösterebiliyor. Giyim kurallarına göz attığımız zaman erkeklerin puantiyesi büyük olan kravatları tercih etmeleri, ne kadar cesur ve dikkat çekici bir imaja büründüklerini ortaya koyar. Puantiyeli bir kravat örneği vermiş olursak, kırmızı veya mavi bir renk fakat kravatınızın parlak olması üzerlerine beyaz nokta deseni koymanız sizi olduğunuzdan da karizma ve çekici kılacaktır.

 

Genel anlamda baktığımız zaman birçok insanın kullandığı bir takım elbise, saat ve en önemlisi de kravat, yani bunların seçimi sizin karakterinizi de ön plana koymuş olacaktır. Karşınızdaki bir insana uyandırmak istediğiniz hisse uygun bir renk ve desen seçimi kararında çok emin ve başarılı olmanız gerekir. Kendinizde emin ve düz bir imaj çizmek istiyor iseniz, puantiyeli kravat kullanmanızın etkisi büyük olacaktır. Puantiyeli desenlerde herhangi bir sınır yok. Fakat kravat seçiminde fazla aşırıya kaçmamanızı tavsiye ediyoruz. Günümüzde çıkan son model kuru kafalı veya değişik şekillerde olan ayrıca içerisinde puantiye de eklenen kravatların sizi çok itici göstereceğini bildirmek isteriz.

 

Puantiyeli kravatını daha çok bir iş yemeğinde, önemli bir toplantı da ya da kokteylerde kullanmanız daha uygun olacaktır. Kravatları elbette ki spor giyimindeki bir tarza önermiyoruz. Dikkat çekici birkaç puantiyeli kravat örnekleri vermiş olursak, Kahverengi bir kravat üzerine yapılan küçük noktalar sizi oldukça klasik gösterecektir.

 

Siyah desenli bir noktalı kravat üzerine yapılmış olan beyaz noktalar ise ne kadar çekici ve seksi olduğunuzu ortaya koyacaktır. Kravat seçiminde öncelik olarak takım elbisenizi belirlemenizi ardından kravat seçimini yapmanızı istiyoruz. Seçmiş olduğunuz puantiyeli kravat günümüzde de hala önemli ve kullanımı fazla olduğu için, takım elbiseniz ile aynı uyumu tutturmanızda büyük bir önem taşır. Dediğimiz gibi karşınızdakine hangi hissiyatı vermek istiyorsanız o şekilde kravat seçimi yapınız.