Kravat İğneleri

Aksesuar kullanımı kadınlar için vazgeçilmez olsa da modayı yakından takip eden ve sahip olduğu stili dışarı yansıtmayı seven erkekler de giyiminde aksesuar kullanmaktan geri kalmamaktadır. Şıklık yarışında bir adım öne geçmek isteyen erkekler farklı dokunuşlara sahip kravat iğnesi modellerinden kendilerine uygun olanı seçerek tarzlarını ortaya çıkarabilmektedir. En sık tercih edilen kravat iğnesi modelleri şöyledir:

Kravat İğnesi Modelleri

1- Düz Kravat İğneleri

İpek gömlekler ya da kravatlardan, klasik kesim ceketlerden ve kumaş pantolonlardan vazgeçemeyen erkekler, aksesuarlar seçimlerinde de sade ve modern tasarımları tercih etmektedir. Düz kravat iğnesi modelleri, farklı renk çeşitleri ile hemen hemen her renk kravat ve takım elbiseyle uyum sağlamaktadır. Düz modellerde var olan altın ya da gümüş yansımalar özel günlerde yapılan kombinlere öok daha başka bir hava katmaktadır. Düz ve renkli modeller ise günlük hayatta, canlı ve dinamik bir tarz yakalamak isteyen beylere yardımcı olmaktadır. Renkli ve düz kravat iğnesi modelleri, spor ve klasik tarzı bir arada kullanmayı seven beylerin kombinleri içinde yerini almaktadır.

2-Figürlü Kravat İğneleri

Dikkat çekmeyi seven, klasik ya da resmi takım elbiselerinde bile kendi tarzını, ruhunu yansıtmak isteyen beyler, seçimlerini figürlü kravat iğnelerinden yana kullanmaktadır. Figürlü kravat iğnesi modelleri neşeli tasarımlara sahiptir. Örneğin bir çapa, bir dart oku veya ayakkabı figürü şeklinde tasarımlar bulmak mümkündür. Deniz tutkunu beyler çapa modellerini tercih ederken sportif yanı baskın beyler dart oku motifini seçmektedir. Kravat iğnesi takmayı seven erkekler, kimi zaman da farklı bir figür tercih ederek giyimlerini tamamlarlar.

Figürlü modeller, düz kravat iğnelerinden farklı şekilde, daha spor ve enerjik tarzı olan beyler tarafından tercih edilmektedir. Ancak çok daha klasik kombinler ile kullanıldıklarında farklı bir kontrast oluşturdukları için daha özgün bir stil sağlamak isteyen beyler bu şekilde bir tercihte bulunabilirler. Çeşitli nesne ve karakterleri üzerinde taşıyan figürlü kravat iğneleri ile zevk ve ilgi alanlarını kıyafetler aracılığıyla daha iyi yansıtmak mümkündür.

Kravat iğnesi modellerini incelemek ve tarzınıza uygun olanlara karar vermek çin kravatkolik.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.