Kravat Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Kravat fiyatları, kravatın modeline, üretildiği malzemeye göre değişmektedir. İyi bir kravatın fiyatı da pahalı olmaktadır. Ancak alelade ve herkesin alabileceği uygun fiyatlarda kravatlar da vardır. Bu tür kravatlar genellikle tezgâh üstü tabir edilebilecek ürünler grubundadır. Üretim maliyetleri kadar üretimde kullanılan malzeme de ucuz ve kalitesiz malzeme olduğu için bu tür kravat fiyatları oldukça ucuzdur. Ancak bazı kravat fiyatları da vardır ki birçok insanın gözlerinin fal taşı gibi açılmasına neden olur.

 

Böyle kravatlar da fiyatlarının hakkını verecek düzeyde üretim aşamalarına sahiptir. Üretim maliyetlerinin çok yüksek olmasının en büyük nedeni kravatların üretiminde kullanılan malzemenin pahalı olmasıdır. Hammaddesi ipek olan kravat fiyatları son derece yüksektir. Bu kravatları alabilmek için gerçekten zengin olmak gerekir. Orta düzey ve alt düzey insanların çalışma hayatlarında veya bulundukları ortamlarda bu kravatları takmaları etrafındaki insanların şaşkın bakışlarına sebep olacak kadar pahalı kravatlardır bunlar.

 

           Kravat fiyatları sadece üretildikleri maddeler yüzünden pahalı olmazlar. Aynı zamanda satıldıkları mağazaların ünleri nedeni de ile kravatlar pahalı olabilmektedirler. Çok seçkin ve tanınmış bir markanın mağazasından düşük fiyatlı, tezgâh üstü denilebilecek türde bir kravat almanız mümkün değildir. Çünkü bu tür mağazalar marka değerlerini sattıkları ürünlerin kalitesine endeksledikleri kadar mağazalarına giren ürünlerin fiyatları ile de marka değerlerini korumaya çalışmaktadırlar.

 

Çok iyi kalitede bir ürünü düşük fiyata vermek isteseler verememektedirler. Çünkü marka bilinirliğine aykırı bir algı gelişeceğinden böyle bir uygulamaya gidememektedirler. Kravat fiyatları böyle mağazalarda satılan ürünlerin kalitesi düşük bile olsa pahalı olabilmektedir.

Mağaza sahibi genel olarak sattığı bir ürünün markasının yanına farklı markada fakat aynı ürünü koyup aynı fiyattan veya biraz daha düşük fiyattan satmak istediği zaman kolaylıkla satabilmektedir. Çünkü birçok insan alanında kendisini ispatlamış, sattığı ürünler ile insanların memnuniyetini ve güvenini kazanmış mağazalarda satılan ürünlerin kalitesine de sorgusuz güvenir hale gelmektedirler.

 

Bu nedenle kalitesiz olup olmadığına bakmadan güvendikleri mağazalardan beğendikleri ürünleri pahalı da olsa alabilmektedirler. Kravat fiyatları ve tüm çeşitleri www.kravatkolik.com adresinde insan algılarını aldatacak bir anlayışla satılmamaktadır.