Klasik Tarzın Tamamlayıcı Aksesuarı Çizgili Kravat

Erkek giyiminde şıklığın ve klasik tarzın en büyük tamamlayıcı aksesuarı kravattır. Girdiğiniz ortamda takım elbisenizden çok kravatınız dikkati çeker ve göz doldurur. Takım elbise kravat takıldığında anlam kazanır. En büyük tamamlayıcıdır. Kravatlar çeşitli desenlerde olabilmektedir. Çizgili kravat en çok tercih edilenler arasındadır. Takım elbisenin ağır ve klasik görüntüsü Çizgili kravat ile tamamlanmış olur. Çiçek motifli ya da farklı desenli kravatlar daha spor takımlarla tercih edilmektedir. Kravatın kumaş çeşidi de takıldığı ortama göre önemlidir. Örgü oluşu ipek oluşu ortama ve takımın klasikliğine göre değişkenlik gösterir.

Eskiden klasik renk tonlarından olan çizgili kravatlar günümüzde çok daha canlı renklerle spor kıyafetlerin tamamlayıcısı haline gelmiştir. Çizgili kravattaki bu renk değişiminin en büyük nedeni çizgili örgü kravatlardaki renk cümbüşüdür. Ancak örgü kravat sadece spor kıyafetlerle takılabildiğinden ve çok beğenildiğinden dolayı artık normal kravatlarda klasik tonların dışında canlı renklerde kullanılmaya başlanmıştır. Çizgili kravatlar ne kadar renkli olursa kullanım alanı o kadar genişler.

Düz renk takım ve gömleğin üzerinde çizgili desenli kravat daha uygun olacaktır. Eğer kıyafetiniz ya da gömleğiniz desenli ise kravatınızın düz renk olmasına özen göstermeniz gerekir. Kombinlemeyi doğru yapmazsanız karşıya hoş olmayan görüntüler çıkacaktır. O nedenle giyinmeyi iyi bilmek gerekiyor. Desenli bir gömleğin üzerine desenli takım elbise giyerseniz ve kravatınızda çizgili ise ortaya görüntü kirliliği çıkacaktır. Bunun ayarını iyi bilmek gerekir. Böylece girdiğiniz ortamda hoş olmayan bir durum ile karşılaşmazsınız.

Renk renk ve enine boyunca çapraz çizgili kravat çeşitleri için birçok mağazadan faydalanabileceğiniz gibi internet üzerinden de alışveriş yapma imkânınız bulunmaktadır. İstediğiniz renk ve deseni çok uygun fiyatlara bulma fırsatını yakalamış olursunuz. Çok çeşitli kumaş çeşitleri bulunmaktadır. İpek kravatlar buruşmayan kalitede olup aynı zamanda resmi ve klasik tarzdaki toplantılarda kullanılır ve çok şıktır. Kravatınızı aynı kumaştan mendili ile takım kullanarak takımınıza ayrı bir şıklık katmış olursunuz.