Erkekler İçin Pantolon Askısı

 

Modayı takip etmek demek, onlarca giysiyi gardırobumuzda barındırmak demektir. Tişörtten, gömleğe. Elbiseden, tuniğe. Eteğe, hırkaya, cekete, pantolona ve birçok parçayı modayla elde ettiğimiz ve gardırobumuzda beklettiğimiz kıyafetler mevcut. Peki, modaya bu kadar uyum sağlarken pantolonlarda bir farklı aksesuar olarak kullanılan pantolon askısı modasına uyuyor muyuz?

Pantolon askıları pantolonun önlerinde iki şerit halinde gelen ve pantolonun arka kısmında da tek şerit hâlinde gelen kalın pantolon aksesuarıdır. Renk renk ve çeşit çeşit satılan bu aksesuarların şeritleri kalın ve ince olmak üzere iki çeşittir.

Bayan veya erkek farkı olmadan cinsiyet ayırt etmeksizin satılan pantolon askısı, son dönemlerde oldukça moda. Modayı takip eden her kesimin gardırobunda mutlaka barındırdığı pantolon askılarının fiyatları otuz Türk lirası civarında.

Pantolon askısı modasını ilk erkeklerde görsek de maskulen tarza sahip kadınlarında tişört üzerine taktıkları gerçeğini görmezden gelemeyiz. Kadın ve erkek modasına paylaştırılan bu aksesuarları her yerde çokça görebilmek mümkündür. Erkek modasında gömleğin üstüne, tişörtün üstüne sıkça giyilebilirken kadınlarda da tişört ve gömleklerin üstüne, ayrıca maskulen havada kazakların üzerine bile takılabiliyor.

Erkeklerde kullanılan pantolon askılıkları daha kalın ve kabayken, kadınların kullandığı pantolon askısı ise daha ince ve şık. Bu pantolon askılarını online satış sitelerinde veya giyim mağazalarından temin edebilirsiniz. Çalışma hayatında çokça kullanılan pantolon askılarının hem çalışma hayatında hem de normal yaşantıda tarzınızdan eksik görmeyeceğimiz ve rahatlıkla her yerde takabileceğiniz aksesuarlarla rahatlığınızdan ve şıklığınızdan ödün vermezsiniz.

Özellikle 2016 yılının modası olan pantolon askısı, günlük hayatınızda sizi engelleyecek veya rahatınızı bozacak yapıda değil. Esnek ve rahat bir yapısı olduğu için ne pantolonunuzda ne de, hareket etmede bir zorluk çekeceksiniz. Pantolonunuzu hiçbir şekilde eskitmeyen veya yıpratmayan esneklikle olması ayrıca sizi engelleyecek gerginlikte olmaması tercih edilebilirliğini fazlalaştırıyor.

Hâlâ iş modasında ve günlük yaşantıda tercih edilen pantolon aksesuarları, her yaşa hitap etmekle birlikte fiyatıyla da fazlasıyla kendini cazip kılıyor. Kıyafetlerde özel olarak üretilen bu denli şık aksesuarların tarzınıza ayrı bir hava katmaya devam edecek. Üretimi hızla devam eden ve modası kolay kolay eskiyeceğine benzemeyecek olan bu aksesuarı edinerek, tarzınızın bir parçası haline getirebilir, birçok kombininizde kullanabilirsiniz.