Erkekler İçin Bileklik Tasarımı

Erkek aksesuar kullanımına son yıllarda yeni bir boyut katan bileklikler yakaladıkları popülerlik sayesinde çok tercih edilenler arasında yer almayı başarabilmiştir.

Erkekler Aksesuarı Olarak Bileklik

Geçmiş yıllarda erkek aksesuarları düşünüldüğünde oldukça kısıtlı bir alan içerisinde kalan aksesuar kullanımı yalnızca saat kullanımından ibaret idi. Ancak erkekler son yıllarda kullandıkları aksesuarlarda çeşitlilikten yana oldukları için bileklik kullanımını da arttırdıkları gözlemlenmektedir.

Erkeklerin günlük hayatlarında ve iş hayatlarında kullanabilmeleri için oldukça maskülen erkek bileklik modelleri olduğu göze çarpmaktadır.

Hasır işlemeli, ip işlemeli, koyu renkli boncuklu, doğal taşlı, deri, zincirli, çelik bileşenli, örme pek çok modelde erkek bileklik tasarımları olduğu görülmektedir.

Bu tasarımlar maskülen erkeğin kolaylıkla taşıyabileceği olmak ile beraber son derece özel üretimler oldukları bilinmektedir.

Erkek aksesuar kullanım alanının darlığı erkek bilekliğine rağbeti arttırmış bulunmaktadır.

Erkek Bilekliklerinde En Çok Tercih Edilen Materyal ve Modeller

Çelikten yapılmış tasarımların çok daha fazla rağbet gördüğü ve daha yaygın kullanıldığına rastlanılmaktadır. Çelik bileklik modellerinin hem sosyal hayatta yarattığı hem de iş hayatında yarattığı karizmatik ve maskülen etki göz ardı edilemez.

Çelik materyalinin beraberinde kullanılan hasır bir takım örmeler ya da doğal taşlar ile hazırlanan tasarımlar ise bohem yaşam tarzını benimseyen erkekler için idealdir. Erkek bileklik tasarımlarından çelik bileşeninin kullanılmasının başlıca nedenlerinden biri de hem bileklikte kararma olmaması hem de uzun süre dayanaklığından kaynaklanmaktadır.

Hasır örme ya da iple örme modeller ise spor giyimin vazgeçilmez erkek bileklik tasarımlarında başı çekmektedir. Yarattığı etki ve kattığı estetik doku sayesinde erkeğe çok daha hoş bir hava katmakta kişinin giyimini renklendirmektedir.

Bilekliklerde Gümüş ve Çelik Uç Kullanımı

Çok çeşitli ipler ile örgü modelleri bulunan bilekliklerin bazen kalın bazen ise ince örme yöntemleri ile çeşitlendirildiğine rastlanılmaktadır. Özellikle saç örgüsü modeli ile örülen bileklikler en fazla rağbet gören modeller arasında yer almaktadır.

Bileklik tasarımcıları tüm yaratıcılıklarını erkek bilekliğinde gösterebilmeyi başarabilmektedirler. Yalnızca basit bir örme bileklik tasarlamanın yanı sıra birkaç renk ile birlikte tasarımı şenlendirebilmekteler ya da gümüş ya da çelik materyal uçları ile bilekliklere farklı bir boyut katabilmektedirler.

Piyasa da erkekler tarafından son yıllarda çok tercih edilmelerinden dolayı bilekliklerde oldukça geniş bir ürün yelpazesi oluşmasına bu talepler yol açmış bulunmaktadır.