Erkek Giyiminde Tamamlayıcı Aksesuar Fular

Erkeklerin son yıllarda severek kullanmayı tercih ettikleri fularlar uzun bir moda geçmişine sahip bulunmaktadır.

Erkeklerde Fular Kullanımı

Hem yarattığı etki hem de sağladığı fonksiyonellik açısından tercih edilen fularlar giyimde erkeğe kattığı estetik görüntünün dışında sağladığı bir takım avantajlar nedeniyle oldukça tercih edilmektedir.

Uzun bir tarihsel geçmişi olan erkek fular neredeyse iki bin yıl öncesinden itibaren erkekler tarafından tercih edilmiş bir giyim parçası olarak dikkat çekmektedir.

İlk kullanımı bir takım dini gerekçeler nedeniyle ortaya çıkmış olsa da ardından Roma askerleri tarafından oldukça benimsenmiş ve kullanılan fularlara o dönemlerde ter bezi adı verilmiştir.

Bu kadar yaygın kullanımı ve fonksiyonu bulunan fularların elbette birçok model ve tasarım ile çeşitlenmesi, kullanımda yaygınlaşması kaçınılmaz olmuştur.

Erkek Kıyafetlerinde Tamamlayıcı Unsur Fular

Erkek fular modelleri arasında genellikle sade çizgiler tercih edilse de spor giyim ile kombinlendiği noktada fular modelleri ve renkleri daha geniş bir alana yayılmaktadır.

Erkek fular kullanmayı neden tercih etmektedir sorusunun yanıtı ise çok çeşitli cevaplar bulabilmektedir. Klasik giyim ile kullanıldığında yarattığı karizmatik etki ve cazibe kaçınılmazdır. Spor giyimde ya da yarı spor yarı klasik giyim adı verilen smart casuel giyim tarzları ile kombinlendiğinde ise yarattığı coşku, enerji ve dinamizm nedeniyle çok tercih edilmektedir.

Fular tüm bunların dışında işlevsel bir giyim parçasıdır da kış aylarında soğuk havalardan korunmak ve kişiyi sıcak tutmak amacıyla yaz aylarında ise kişinin güneşten gelen yararsız ve yakıcı ışınlardan korunmak amacıyla kullanılmaktadır.

Çok Çeşitlilikte Fular Modelleri

Tasarımcılar son yıllarda erkekler tarafından oldukça yaygın olarak kullanılan fularlarda model ve tasarım açısından tüm yaratıcılıklarını kullandıkları göze çarpmaktadır. Oldukça fazla çeşitlilikte fular modelleri ile erkekleri buluşturmayı başaran tasarımcılar çok çeşitli renklerde, dokularda, model ve desenlerde fularlar üretilmesini sağlamaktadırlar.

Klasik giyim ile bütünleştirilmek istenen fular modellerinde genellikle çok daha sade renk ve desenler tercih edilirken, spor giyim ile bütünleştirilmek istenen fular modellerinde çok daha fazla renk ve sınırsız desen, baskı kullanıldığı görülmektedir.

Bu çeşitlilik erkek modası açısından son derece önemli bir adım olarak göze çarpmaktadır.