Erkek Fularlarında Hakim Renk; Mavi

Erkek giyim sektöründe yenilikler ve modern tarz giyimler son zamanlarda kendini daha fazla göstermeye başlamıştır. Özellikler erkeklerin giyim ve tarzlarına ek olarak farklı aksesuarlar tercih etmesi tarzların yeniden şekillenmesini sağlamıştır.

Erkekler son zamanlarda bir aksesuar olarak fular kullanımını da sıklaştırmıştır. Daha önceleri yalnızca kış aylarında tercih edilen fularlar artık bir aksesuar olarak her mevsim kullanılmaktadır. Erkek fular modellerinde ise en fazla tercih edilen modeller genellikle düz ve sade kumaşa sahip modellerdir. Renk olarak ise mavi renk hakimiyetini korumaktadır. Mavi rengin genellikle diğer giyim renkleri ile de kolay kombin yapılıyor olması bu rengin daha fazla tercih edilmesini sağlamıştır.

RENKLİ TAKIMLARLA ERKEK FULAR SEÇİMİ

Erkekler klasik takım elbiselerin aksine artık renk olgusunu daha fazla tarzlarına yansıtmaya başlamıştır. Takım elbiseleri farklı aksesuar ve parçalarla renklendirerek, tarzlarını ortaya çıkartmaya çalışırlar. Erkek fular modelleri ise bu amaca en doğru şekilde hizmet etmektedir. Çünkü erkek fular modelleri farklı renklerden ve desenlerden oluşur. Dilediğiniz rengi seçerek, takım elbise üzerine kombin yapabilir, takım elbiselerinizi renklendirebilirsiniz.

Renkli takımlar tercih edecekseniz genellikle fular seçiminiz sade olmalıdır. Çok renkli erkek fularları kullanıldığında kombin istenildiği şekilde yansıtılamaz. Bu nedenle, takım elbisede tek bir parçanın renkli olması daha hoş bir tarz yakalamanızı sağlayacaktır.

SADE VE DESENSİZ ERKEK FULARLARI DAHA FAZLA TERCİH EDİLİYOR

Erkek fular modelleri son zamanlarda her türlü tarza ayak uyduran aksesuarlardan birisidir. Fakat erkekler genellikle takım elbiseler ve ceketler üzerine fular kullanılır. Her tarza uygun olan fularlar klasik tarzın bir tamamlayıcısı gibi gözükmektedir. Bu sebeple, erkek fular modellerinde sade ve desensiz modeller daha fazla ilgi görüyor. Fular modeli sade ve düz bir kumaştan oluştuktan sonra takım elbiseye göre dilediğiniz rengi seçebilirsiniz.

Erkek fularlarında desenli kumaşlar da oldukça fazla. Ama desenli modeller genellikle spor kıyafetler üzerine kullanılıyor. Erkekler fular seçimlerinde desenli tercih edecekse düz bir gömlek üzerine desenli kumaşlardan üretilmiş fularlar kullanıyorlar. Erkek giyim sektörüne bir bakıldığında fular seçimi çoğunlukla sade, düz ama renkli modellerden yana olduğu görülüyor.