Doğal Taş Kullanılan Aksesuarlar

Doğal taşlar, aksesuar olarak kullanımı haricinde faydalı olmasıyla sık sık gündeme gelmektedir. Taşların insan vücuduna faydasının görülmesi için tene birebir temas etmesi gerekir. Düzenli kullanımda pozitif enerji verdiği de söylenir. Doğal taşların tedavi amaçlı kullanılması Mısır dönemine kadar dayanmaktadır. Pek çok kültürde de doğal taşlara ilgi gösterilmiştir. Doğal taşlar günümüzde aksesuar amacıyla kullanılmakta ve hoş görüntü sağlamaktadır. Doğal taşlar kolye, bileklik, yüzük, küpe gibi aksesuarlar için yeniden tasarlanarak yeniden şekil verilir. Burçların özelliklere bağlı olarak iyi gelen doğal taşlar bulunur. Burç bilgisi olanların aksesuar seçiminde bunu dikkat ettiği bilinir.

Doğal Taş Bileklik Modası

Doğal taşlar çoğunlukla bileklik olarak kullanır. Erkekler, saat yanında aksesuar amaçlı doğal taş tercih etmektedir. Doğal taş bileklik kullanım açısından oldukça kolaydır. Her doğal taşın kendine özgü özellikleri bulunur. Bileklik seçimlerinde de özelliklere dikkat edilmesi tavsiye edilir.

Akik Taşın Özellikleri

Akik, iyileştirici özelliği fazla olan bir taş olarak kabul edilir. Taşta bulunan minerallerin vücuda geçebilmesi için güneş ışığına ihtiyacı olduğu söylenir. Mutluluk, pozitif düşünce sağlayan akik taşı uykusuzluğa ve nazara karşı etkileri bulunur. Doğal taş bileklik tercihlerinin başında gelen akik taşı tansiyonu da dengelemektedir.

Akuamarin Taşı Özellikleri

Cesaret taşı olarak kabul edilen akuamarin taşı, taşıyan kişiye bereket ve uğur getireceğine inanılır. Hafızayı güçlendirir. Solunum yolu rahatsızlıklarına iyi gelmektedir. Ruhsal doyuma ulaştıran taş, utangaçlığı yenmenize yardımcı olur.

Ametist Taşı Özellikleri

Göz alıcı mor renge sahip olan ametist taşı nazardan koruyucu bir taştır. Bunun yanı sıra birçok cilt hastalıklara iyi gelmektedir. Alerji, göz hastalıkları, astım, depresyon, uykusuzluk gibi sorunlara oldukça faydalıdır. Renginden kaynaklı sıklıkla aksesuar olarak tercih edildiği görülür.

Amber Taşı Özellikleri
Diğer ismiyle kehribar olan bu taş, Roma döneminde tedavi amacıyla kullanılmaktaydı. Ağrıyı azaltan etkiye sahiptir. Diş çıkarma döneminde olan bebekler için doğal bir ağrı kesici özelliği bulunur. Erkeklerin daha çok tesbihlerde tercih ettiği kehribar taşı, bileklik kullanımı seven erkekler de doğal taş bileklik kullanır. Stresi azaltan özelliğinin yanı sıra bereket taşı olduğu da söylenmektedir.