Doğal Taş Bileklikler Ve Yararları

Çok uzun yıllardan beridir doğal taşlar hep ilgi kaynağı olmaya devam etmişlerdir. Bunun sebebi, sadece görünümünün güzel olması değildir. Doğal taşlar bunun yanı sıra insan metabolizmasına çok iyi gelmektedir ve çeşitli hastalıklar için de bir şifa kaynağı olarak görülmektedir. Çoğu insan bunun psikolojik bir yanı olduğunu da söylese en nihayetinde doğal taşlar ruhsal ve fiziksel olan rahatsızlıklar ile baş edebilmemizi sağlan doğal bir yapıdır.

Takıları sadece kadınların kullandığı algısı doğal taşlar ile birlikte kırılmaktadır. Çünkü doğal taşların insan vücudu üzerindeki bu etkileri erkekler için de cezbedici bir durum haline gelmiştir. Erkekler de tıpkı kadınlar gibi doğal taş bileklik kullanmaya başlamışlardır. Erkeklerin tercihleri daha çok bileklik ve tespih yönünde olmaktadır.

Tedavide Doğal Taş

Doğal taşların aslında pozitif bir enerji olduğu söylenebilir. Dolayısıyla, düşündüğümüzde pozitif enerji yüklü bir taş, insan vücudundaki negatif enerjileri yok edip, yerine pozitif enerji yükler ve bu sayede birçok rahatsızlık diyebileceğimiz durumların iyileşmesine olanak sağlar.

Doğal taşların vücudun neresinde kullanıldığı da çok önemlidir. Kan dolaşımının çok olduğu ve atar damarların çok bulunduğu alan insanların bilekleridir. Dolayısıyla, doğal taş bileklik bir doğal taş kolyeden vücuda daha çok yarar sağlayacaktır. Bileklere takılan doğal taş bileklik psikolojik açıdan da en çok faydayı sağlamaktadır.

Doğal taşlar silikat, bakır, fosfat vb. maddelerden oluşmaktadırlar. Her bir maddenin kendi içerisinde barındırdığı enerji farklıdır ve insan vücudunu o doğrultuda etkiler. Bu taşların özelliğini bilmek ve bu sebeple o doğal taşı kullanmak “Reiki” gibi felsefik düşüncelerde daha çok yararlı olmasını sağlamak demektir. Psikoloji her şeydir elbette. Bilerek ve o bilgiye inanarak kullanmanın mutlak bir farkı vardır.

Psikolojik ve Fiziksel Yarar Sağlayan Doğal Taşlar

Firuze doğal taşı, psikolojik olarak insana iyi gelen taşların başında gelmektedir. Turkuaz rengi dolayısıyla huzur ve sevgi gibi hislerin karşılığını verir. Kişi bu taşı kullandığında kendini psikolojik olarak daha rahat hissetmektedir. Fiziki yarar sağlayan taşlardan biri de mercan doğal taşıdır. Cilt hastalıklarının tedavisi için oldukça önemli bir taştır. Sedef, kurdeşen gibi hastalıklar örnek verilebilir.