2019 Kravat Modelleri

Kravat, şık bir takım elbisenin tamamlayıcı aksesuarından biridir. Kravatlar, erkeklerin şıklıklarını vurgulacak zarif tasarımlarıyla öne çıkmaktadır. Günlük giyime karar verildikten sonra son dokunuş olarak seçilen kravatlar erkek stilinin vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Kravatlar iş hayatı ile özdeşleşse de aynı zamanda özel gün, davet ve toplantılarda ya da kişinin günlük giyiminde olmazsa olmaz parçalar arasında yer almaktadır.

Gömleğin sıradanlığını anında değiştirerek şık bir forma büründüren kravatlar, beylerin dolaplarında yer alan klasikleri arasında sayılmaktadır. Takım elbisenin sıkıcı havasını anında değiştiren kravatlar, her yıl moda ile birlikte çeşitlenmektedir. Çeşitli kumaş, desen ve renklerde kravat çeşitleri her zevke hitap etmekle birlikte, son derece şık ve yelpazesi geniş 2019 kravat modelleri bulunmaktadır.

2019 Yılının Birbirinden Şık Kravat Modelleri

Aksesuar kategorisinde renk, desen ve kumaş çeşitliliği ile binlerce kravat modeli bulunmaktadır. Takım elbisenin tamamlayıcısı olan ve erkeklerin ciddi ve kaliteli duruşunu ön plana çıkaran kravatlar, alternatifsiz bir aksesuar olarak her yıl modada kendine yer edinmektedir. Değişen trendlerle beraber her yıl üçgen kravat, basit, windsor, çift, küçük ve papyon düğüm olmak üzere farklı kravat bağlama şekilleri yükselişe geçmektedir. Kravatlar; klasik kravat, slim kravat, çizgili, şal desenli ve kendinden desenli kravatlar olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadır. 2019 kravat modelleri arasında en çok tercih edilenler şal desenli ve kareli kravat modelleridir.

Hangi Gömleğe Hangi Kravat?

Ağır ve zarif bir stil yakalamak için kravatın gömlekten koyu olmasına ve seçilen takım elbisenin açık bir renkte olmasına dikkat etmek gerekmektedir. Kravat seçiminden önce gömlek ve takım elbise seçimini doğru yapmakta fayda vardır. Düz renkli gömlekler ile seçilecek desenli kravatlar; desenli gömlekler ile seçilecek düz renkli kravatlar birbirinin tamamlayıcısı olmaktadır. Kumaş ve desenin yanı sıra kravat kalınlığı da dikkat edilmesi gereken diğer noktalardan biridir.

Daha keskin veya spor görünümler elde etmek için 6,5 cm kalınlığında olan ince kravat modelleri tercih edilebilir. Ancak klasikten yana olan beyler 7,5 cm kalınlığındaki kravat modellerini seçebilirler. 2019 kravat modelleri kategorisinde yer alan kravatları incelemek için kravatkolik.com internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.