2019 Kravat Modelleri

Kravat genellikle önemli bir davet veya programa katılacak insanların sık sık kullandığı bir aksesuardır. Modanın gittikçe daha önemli bir hale geldiği zamanlarda olduğumuz için çok çeşitli kravat modelleri de üretilmeye başlamıştır. 2019 kravat modelleri ise şunlardır;

Spor ve Slim Kravat Modeli:

Erkeklerin yanı sıra kadınlarda da sık sık gördüğümüz bir modeldir. Klasik kravatlara göre daha ince ve düz bir yapısı vardır. Genellikle spor tarz takım elbiseler ile tercih edilir. Her ne kadar eski bir model olsa da 2019 Kravat Modelleri arasında sık kullanılan bir modeldir.

El İşi ve Örgü Kravat Modeli:

Yapımı tamamen el işçiliği ile olan genellikle örgü ve tığ ile yapılan modellerdir. Kullanımı zordur çünkü bir ipliğin bile kaçması durumunda yeniden örülmesi gerekmektedir. El işçiliği gerektirdiği için fiyatları diğer modellere göre yüksektir. 2019 Kravat Modelleri arasına çok tercih edilmese de defile ve podyumlarda sık sık karşımıza çıkacaktır.

Klasik Kravat Modeli:

Uzunca bir zaman kullanılan ve en çok tercih edilen kravat modelidir. Örgü ve Slim kravata göre kombinlenmesi daha kolay olan bir kravat modelidir. Her takım ve kıyafet ile kolayca bir uyum sağlamasından dolayı sık sık tercih edilir. Kullanımı oldukça basittir ve kolayca bağlanır. Her dönem olduğu gibi 2019 yılında da en çok tercih edilen modellerden biri olacaktır.

Motif Desenli Kravat Modeli:

Motif desen bu sene her kıyafette olduğu gibi kravat modellerinde de oldukça sık kullanılmaktır. Özellikle otantik ve nostaljik desenleri sık sık göreceğiz. Son dönemin en dikkat çekici modellerinden biridir. Genellikle düz ve desensiz takım ve gömleklerle kullanılmaktadır. Kravat ile tamamlandığı zaman oldukça şık ve dikkat çekici görünecektir. Kaliteli olduğu zaman giyilen takımı çok daha üst seviyelere çıkarabilir.

Ekose Desenli Kravat Modeli:

Ekose yeni bir moda değildir. Uzun yıllarca kullanılmış ve asla eskimeyen bir desendir. Son yıllarda kravat modellerinde de sık sık görmeye başladığımız bu desen 2019 yılında daha da hayatımıza girecektir. Doğru kombinlediği zaman oldukça şık durabilir. Sadece düz takımlar ile de değil desenli takımlarda da bütünlük sağlandığı zaman çok tarz görünecektir.